Zakończyła się czwarta edycja zawodów The North Face Polish Freeskiing Open 2007. Pomimo silnego wiatru udało się przeprowadzić finały obu konkurencji - Big Air i Rails. Podium wszystkich konkurencji było prawdziwie międzynarodowe. Wśród nich nie zabrakło także Polaków. W konkurencji Big Air wygrał Marek Doniec.

Półfinały Big Air zostały rozegrane w spektakularnym systemie head-to-head. Zawodnicy zmierzyli się w parach. Do finału przeszło sześciu, z których każdy oddał cztery skoki. Rywalizacja rozegrała się na prawdziwie europejskim poziomie - można było zobaczyć triki takie jak Switch 10, Switch Cork 9 (Doniec), 1080 (Kronig i Taraba), Underflip 9 (Karpiel), Misty 7 (Paździor), czy całą masę 7 i 9 z grabami i double grabami. Zadanie sędziów nie było łatwe. Wygrał Marek Doniec, na drugim miejscu znalazł się Szwajcar Fabian Kronig, a na trzecim Czech Ondra Benes. Wśród kobiet Karolina Niklińska wykręciła ładne 720, które dało jej przepustkę na najwyższe miejsce na podium. Obok niej znalazła się Karolina Riemen.

Po piątkowych eliminacjach do finału raili przeszło 20 zawodników. Każdy raider miał trzy przejazdy, by zaprezentować swoje umiejętności. Bez wątpienia wykorzystali je najlepiej jak można było - Sw Lipslide 27 out na streetowym railu, 27 in 45 out na boxie, Sw Transfer 27 in 27 out na kink railu, Switch-up 27 out na up-flat boxie, czy 27 in 27 out na bridge-boxie. Puchar za pierwsze miejsce powędrował w ręce Jirego Volaka z Czech. Drugie miejsce zajął Polak Michał Rajzer, a trzecie Ondra Benes. Wśród kobiet wygrała Dominique Gisin, a tuż za nią znalazła się Weronika Chyc. Zawody zakończyły się całonocnym after party.

Sony Xpold Rail Contest

90 minut nienormalnie klimatycznego jibbowania i super stylowych tricków ... tak można opisać Sony Xplod Rail Contest.

Po raz drugi przy okazji zawodów Polish Freeskiing Open odbył się Sony Xplod Rail Contest. Na zakończenie pierwszego dnia zawodów, przy świetle księżyca i reflektorów zawodnicy pokazują swoje railowe umiejętności w niezobowiązującej atmosferze jam session. W tym roku muzyka miksowana przez najlepszych DJ'i oraz lekka mgła stworzyły naprawdę niesamowitą atmosferę, która przyciągnęła na stok wielu widzów.

Wyniki nie są najważniejsze przy tej imprezie, ale je podamy, bo to co zrobili zwycięzcy zasługuje na małą wzmiankę. Wygrał Josef Kalensky (CZ) - m.in. za switch-in na streetowego raila połączonego z zejściem 2.7 out, drugi był Fabian Kronig (SUI) - m.in. switch disaster 2.7 in 2.7 out na kink railu, a trzeci Ondra Benes (CZ) za mega stylowe triki.

Big Air - men

Półfinał (Head 2 Head)

Marek Doniec - Jiri Volak 13 : 11
Tomek Majewski - Martin Horak 9,5 : 3,5
Fabian Kronig - Michał Nikliński 12,5 : 10
Filip Taraba - Roman Dalecky 8 : 7,5
Odra Benes - Jiri Stiva 11 : 9
Staszek Karpiel - Tomek Paździor 11 : 10,5

Finał

1. Marek Doniec - 18
2. Fabian Kronig - 17
3. Ondra Benes - 14
4. Staaszek Karpiel - 13,5
5. Filip Taraba - 13
6. Tomek Majewski 12,5
7. Jiri Volak
8. Tomek Paździor
9. Michał Nikliński
10. Jiri Stiva
11. Roman Dalecky
12. Martin Horak

Raile - man

1. Jiri Volak
2. Michał Rajzer
3. Ondra Benes
4. Josef Kalensky
5. Fabian Kronig
6. Mateusz Pszczółkowski
7. Michał Nikliński
8. Bartek Lelito
9. Łukasz Ciszek
10. Tomek Majewski
11. Piotr Pinkas
12. Staszek Karpiel
13. Lukas Pospichal
14. Filip Taraba
15. Jiri Stila
16. Tomasz Piekarski
17. Andrzej Włodarczyk
18. Jan Pawlikowski
Mateusz Gaura - DNS
Łukasz Lewandowski - DNS

Raile - woman

1. Dominique Gisin
2. Weronika Chyc
3. Karolina Riemen

Big Air - woman

1. Karolina Niklińska
2. Karolina Riemen

The North Face - Rookie of the Year

Weronika Chyc
Sebastian Litner

Rossignol Scratch - Most Progressive Rider

Mateusz Pszczółkowski
Łukasz Ciszek


 

 


 
 Copyright 2006 © LE-SKI.pl | biuro@le-ski.pl